Menu Zamknij

MC Bauchemie

Emcefix-Spachtel F extra fein

Szpachla super drobnoziarnista do prac w ramach kosmetyki betonu

Właściwości produktu:
• wzbogacony chemicznie produkt gotowy do użycia, tylko zmieszać z wodą
• wysoka przyczepność, również do prac sufitowych
• nieblaknący
• odporny na wpływy atmosferyczne, także mróz
• do wykonania do 3 mm grubości warstwy w jednym cyklu
Zastosowanie produktu:
• do naprawy ubytków, wygładzania, wyrównywania i wykańczania betonu i betonu licowego
• do wyrównywania i wykańczania małych powierzchni w ramach kosmetyki betonu elementów prefabrykowanych
Sposób użycia:
Emcefix-Spachtel F extra fein nie nadaje się do napraw mechanicznie narażonych powierzchni.
Przprzygotowanie podłoża
Z podłoża należy usunąć wszelkie zabrudzenia oraz luźne i i sypiące się kawałki betonu, a także zeszkliwienie cementowe, często powstające na powierzchni betonu licowego. Usuwanie jest proste: wystarczy parokrotne pociągnięcie pędzlem po betonie uprzednio nawilżonym produktem Donnitil 3 X. Przed rozpoczęciem pracy należy nawilżyć podłoże. Powinno być ono wilgotne, ale jeszcze zdolne chłonąć wodę, w żadnym razie nie może być nią przesycone. Większe ubytki, takie jak raki itp. przed wygładzeniem należy pokryć warstwą szpachli Emcefix-Spachtel G.
Mieszanie
Emcefix-Spachtel F extra fein wsypuje się do pojemnika z odmierzoną ilością wody i miesza aż do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek, konsystencji. Wyższe temperatury przyspieszają, a niższe opóźniają czas obróbki i twardnienia.
Nanoszenie materiału
Emcefix-Spachtel F extra fein można używać tylko przy temperaturze otoczenia i podłoża przynajmniej +5°C.Zależnie od rodzaju podłoża Emcefix-Spachtel F extra fein nakłada się do maksymalnej grubości 3 mm całej warstwy. W celu otrzymania gładkiej powierzchni należy wygładzić szpachlę w określonym czasie przydatności do obróbki, przy pomocy gąbki Duo-Reibeschwamm.
Wskazówka
Zależnie od sposobu obróbki mogą wystąpić zmiany w kolorze szpachli! Do czyszczenia gąbki Duo-Reibeschwamm należy użyć jedynie czystej wody. Usuwalne jest aż 90% nadmiaru wody, co jest szczególną zaletą, gdyż do obróbki szpachli używa się jedynie niewielkiej ilości wody. Dzięki temu unika się na powierzchni warstw  efektu smarnego, zmniejszającej przyczepność  przy nakładaniu powłoki.
Pielęgnacja
Powierzchnie wykańczane szpachlą Emcefix- Spachtel F extra fein muszą być w odpowiednim czasie pielęgnowane, aby nie doszło do zbyt szybkiego odparowania wody, spowodowanego nasłonecznieniem i wiatrem.

Emcefix-Haftbrücke

Jednoskładnikowa mineralna warstwa sczepna

Właściwości produktu:
• gotowy do użycia – wystarczy jedynie zmieszać go z wodą
• jednoskładnikowy
• nie zawiera rozpuszczalnika
• można pokrywać zaraz po nałożeniu
• prosty w zastosowaniu
• daje pewne łączenie, również przy pracach sufitowych
• odcień: szary
Zastosowanie produktu:
• do łączenia szpachli do kosmetyki betonu na podłożach na bazie cementu
Sposób użycia:
Podłoże musi być twarde, wolne od zanieczyszczeń i wszelkich materiałów osłabiających przyczepność oraz mieć dobrą nośność. Przed naniesieniem warstwy sczepnej Emcefix-Haftbrücke należy odpowiednio je nawilżyć. Podłoże powinno być wilgotne, lecz w żadnym wypadku nie przesycone wodą. Warstwa sczepna Emcefix-Haftbrücke jest jednoskładnikową zaprawą, którą miesza się z wodą. Do przygotowanej wody wsypuje się stale mieszając Emcefix-Haftbrücke, aż powstanie jednorodna masa bez grudek o konsystencji półpłynnej. Czas mieszania wynosi ok. 3 min. Do mieszania nadają się mieszarki wolnoobrotowe. Czas obróbki jest zależny od warunków atmosferycznych. Przy temperaturze obiektu i otoczenia poniżej +5°C należy przerwać prace. Ilość wody na wiadro 5 kg wynosi ok. 0,90 – 0,95 l. Należy uwzględnić możliwe odchylenia od wartości zapotrzebowania na wodę, tak jak to ma miejsce przy każdym produkcie wiązanym cementem. Należy zwrócić uwagę na to, aby w mieszance nie osadzała się woda. Materiał wymieszany do jednolitej masy wciera się starannie w wilgotne, nasączone wcześniej wodą, podłoże. Emcefix-Haftbrücke można nanosić pędzlem, ławkowcem lub szczotką. Na świeżą, wilgotną warstwę sczepną nanosi się szpachlę do kosmetyki betonu. Naniesionej warstwy sczepnej nie wolno zostawiać niepokrytej, ponieważ zbyt dużo wody zarobowej może odparować. Konieczna jest praca metodą
świeże na świeże.

Emcefix-Spachtel G extra

Szpachla do naprawy dużych ubytków w ramach kosmetyki betonu

Właściwości produktu:
• gotowy do użycia – wystarczy jedynie zmieszać go z wodą
• grubość nałożenia jednej warstwy 25 mm
• wysoka przyczepność, również do prac sufitowych i ściennych
• odporny na wpływy atmosferyczne, także mróz
• produkt wzbogacony chemicznie
• przy dwóch warstwach grubość warstwy do 50 mm
Zastosowanie produktu:
• do naprawy znacznych ubytków w ramach kosmetyki betonu i betonu licowego
Sposób użycia:
Emcefix-Spachtel G extra nie nadaje się do napraw mechanicznie narażonych powierzchni.
Przygotowanie podłoża
Z podłoża należy usunąć wszelkie zabrudzenia oraz luźne i sypiące się kawałki betonu, a także ze wszystkich materiałów utrudniających wiązanie. Podłoże musi być również odpowiednio chropowate. Przed rozpoczęciem prac należynawilżyć podłoże. Powinno być ono lekko wilgotne, ale jeszcze zdolne chłonąć wodę, w żadnym razie nie może być nią przesycone. Nawilżoną powierzchnię należy pokryć warstwą sczepną Emcefix-Haftbrücke.
Mieszanie
Emcefix-Spachtel G extra wsypuje się do pojemnika z odmierzoną ilością wody i miesza aż do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek, konsystencji. Mieszać należy tylko zawartość całego worka! Nanoszenie materiału Emcefix-Spachtel G extra nanosi się na świeżą warstwę sczepną. Masę szpachlową można nanieść w jednym cyklu roboczym od 6 – 25 mm grubości warstwy. Przy grubości warstwy powyżej 25 mm szpachlę należy nakładać wielowarstwowo. Każda następna warstwa powinna być nanoszona „mokre na mokre”. Jeżeli poprzednia warstwa wyschła, należy ponownie nawilżyć powierzchnię i nanieść warstwę sczepną Emcefix-Haftbrücke, zanim nałoży się kolejną warstwę. Wyższe temperatury przyspieszają, a niższe opóźniają czas obróbki i twardnienia. Emcefix-Spachtel G extra można używać tylko przy temperaturze otoczenia i podłoża przynajmniej +5°C.
Pielęgnacja
Powierzchnie wykańczane szpachlą Emcefix-Spachtel G extra muszą być w odpowiednim czasie pielęgnowane, aby nie doszło do zbyt szybkiego odparowania wody, spowodowanego nasłonecznieniem i wiatrem.

Emcekrete B60

gotowa do użycia, hydraulicznie wiążąca zaprawa zalewowa

Właściwości produktu:
• gotowa do użycia po wymieszaniu z wodą
• optymalne właściwości podpływania, mimo małej ilości dodawanej wody
• wysoka początkowa i końcowa wytrzymałość na ściskanie i zginanie
• niezmienność objętości
• duża przyczepność do powierzchni betonu i muru
• nie zawiera chlorków
Zastosowanie produktu:
• do podlewania maszyn precyzyjnych, fundamentów pod maszyny, łożysk mostowych, szyn jezdnych dźwigów, turbin, silników, konstrukcji stalowych itp.
• do zalewania kotew i stalowych części w betonie, do zalewania przerw pomiędzy prefabrykatami albo pomiędzy betonem wylewanym na mokro i prefabrykatem.
Sposób użycia:
Emcekrete B60 jest gotową do użycia, hydraulicznie wiążącą masą zalewową, która z powodu swoich właściwości oraz  różnych typów ma szeroki zakres zastosowania. Wyróżnia się ona dzięki zastosowaniu dobrych materiałów wyjściowych, odpowiadających wymaganiom normowym i odpowiednich dodatków uszlachetniających.
Emcekrete B60 – typy
Typ A – uziarnienie 0-7 mm, grubość zalewania pow. 20 mm
Typ F – uziarnienie 0-3 mm, grubość zalewania pow. 10 mm
Przygotowanie podłoża
Przed rozpoczęciem zalewania należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia powierzchniowe, jak np. tłuszcz, smar, kurz, szlam cementowy, jak również wszystkie substancje działające rozwarstwiająco. Zniszczone lub uszkodzone obszary powinny być usunięte, aż do zdrowego betonu. Należy również zmoczyć powierzchnie betonu i szalunków. Jednak przed wbudowaniem Emcekrete B60 należy koniecznie usunąć resztki wody, aby nie utracić bezpowrotnie wytrzymałości masy. Emcekrete B60 posiada wyśmienite własności przyczepne przy fachowo przygotowanej powierzchni. Zastosowanie warstwy sczepnej, szczególnie na bazie żywic reaktywnych nie jest dozwolone. Po wypoziomowaniu maszyny należy wykonać szczelny szalunek, który powinien być wyższy co najmniej o 5 cm od krawędzi stopy maszyny. Szalunek drewniany powinien być chroniony przed wchłanianiem wody poprzez zastosowanie odpowiedniego środka antyadhezyjnego, np. Ortolan SEP 731. Należy przestrzegać zaleceń producenta maszyny.
Wbudowanie masy zalewowej
Emcekrete B60 powinno się mieszać przy pomocy specjalnego urządzenia lub wolnoobrotowej wiertarki z mieszadłem (max. 400 obr./min), przy czym czas mieszania nie może być krótszy niż 3 minuty. Emcekrete B60 wsypuje się do wody, nie odwrotnie, mieszając aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Wolno mieszać tylko całe worki, w żadnym wypadku nie należy dzielić ich na mniejsze części. Do tego materiału nie wolno dodawać innych środków wiążących, np. cementu. Do wykonania zapraw do podbijania zastępuje się 1/3 wody zarobowej Repacrylem. Emcekrete B60 nie nadaje się do zalewania ocynkowanych stalowych części w betonie. Masę należy wbudować bezpośrednio po wymieszaniu. Jeżeli pod powierzchnią stopy maszyny jest duża liczba otworów, w które wchodzą kotwy, zasadniczo należy je wypełnić przed procesem zalewania. Aby nie dopuścić do zamknięcia powietrza pod powierzchnią stopy, zalewanie należy prowadzić tylko z jednej strony. Proces zalewania powinien być kontynuowany bez przerw, tak aby zapewnić nienaganne wypełnienie. Do wykonania większych ilości możliwe jest pompowanie Emcekrete B60 przy użyciu właściwych maszyn. Prosimy o zwrócenie uwagi na reguły pompowania zaprawy (właściwa konsystencja, przesmarowywanie rur, itp.). Zawsze należy wymieszać taką ilość Emcekrete B 60, aby można było w podanym czasie ją wbudować. Podczas zalewania i w ciągu pierwszych kilku godzin należy unikać wibracji i silnych wstrząsów w pobliżu miejsca budowania.
Pielęgnacja
Proces wiązania i twardnienia Emcekrete B60 jest związany, w zależności od grubości warstwy, z wydzielaniem większej lub mniejszej ilości ciepła. Zbyt szybkiemu wysuszaniu
(niebezpieczeństwo zarysowania) można zapobiec podejmując odpowiednie kroki w odpowiednim czasie. Jeżeli szalunek jest wyższy od wylanej masy, zaleca się wlanie wody na zastygniętą masę, do górnej krawędzi szalunku. Roz-wiązaniem alternatywnym jest pokrycie górnej powierzchni mokrym piaskiem lub mokrymi workami jutowymi. Emcekrete B60 można z reguły rozszalować po ok. 24 godzinach (przy temp. 20°C) od momentu zalania. Rozwój wytrzymałości po tym czasie jest tak daleko posunięty, że zakotwienia mogą być doprężane. Przy silnym nasłonecznieniu lub przeciągach zaleca się pielęgnowanie powierzchni masy przy pomocy środków chemicznych (np. Emcoril, Emcoril B), zgodnie z ich instrukcjami.

Wbudowanie Emcekrete B 60 może się odbywać tylko przy temperaturach fundamentów i powietrza powyżej + 5°C. Przy temp. +20°C urabianie materiału trwa ok. 30 minut. Wyższe
tem-peratury przyspieszają, niższe opóźniają czas wbudowania i proces twardnienia. Przy robotach, które muszą być wykonane poniżej temp. +5°C, prosimy żądać porad naszego
laboratorium.